| danutu2001 a întrebat:

Poate sunt ciudat dar nu ma criticati sau ceva. Vreau sa ma ajutati.Am 17 ani sunt in a 11 a si am o colega țiganca si nu stiu ce m-a apucat.De o saptamana daca ma atinge cand vin acasa ma spal. Daca-mi atinge ghiozdanul cand vin acasa ma spal si spal si ghiozdanul. Faza e ca in a 9 a si a 10 a vb cu ea si interactionam mai mult si nu faceam asa.Ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dracu stie ce boli aveti voi tinerii din ziua de astazi! Eu eram in anul intai de liceu si am avut prietena tiganca. Era frumoasa si curata. N-am continuat pentru ca tatal ei mi-a spus ca daca vreau sa ma insor sa pregatesc un pocal de aur. De unde sa iau atat, dar nici n-aveam gand sa ma insor atunci? Ar trebui sa te duci la psiholog nu-i normal cum reactionezi!

| Liviu a răspuns (pentru Salontanul):

Sunt tigani intre tigani, poate e una jegoasa laughing si eu am cunoscut si din astia jegosi si din astia imbracati si spalati

| Salontanul a răspuns (pentru Liviu):

E! Eu vad zilnic copii de tigani la liceu si nu-i vad murdari. Aia murdari abandoneaza din primele clase.

| danutu2001 explică (pentru Salontanul):

Gata si parinti au zis ca s nebun...si mi am impus sa nu mai fiu asa

| Salontanul a răspuns (pentru danutu2001):

laughing Nu esti nebun. Stai linistit!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cu ce sa te ajutam?

| danutu2001 explică (pentru supadeceapa):

Cu un sfat.

| supadeceapa a răspuns (pentru danutu2001):

Nu vad ce sfat am putea sa-ti dam. Nu o mai privi cu scarba ca e si ea om si nu cred ca e atat de infecta, daca a ajuns la scoala probabil nu vine dintr-un mediu atat de rau.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Gandeste-te ca nu are nici o bolala.

| HelpingHands a răspuns:

Păi ce crezi c-a făcut a umblat prin gunoaie, a mâncat mâncare stricată? Oamenii la țară munceau la câmp, aveau mâinile pline pământ, mizerie, etc. și doar se clăteau un pic și dup-aia să vezi cu ce poftă haleau brânza cu mâna... Mamă mamă! Și eram super sănătoși! Așa că revino cu picioarele pe pământ! Doamne ferește să nu-ți impună organismul să te ferești de anumite alimente, de polen, de praf! Așa că bucură-te că poți să interacționezi cu orice fără să ai alergii.

| florin8ake a răspuns:

Nu as vrea sa te incurc mai mult. Trebuie sa elimini astfel de ganduri pentru ca daca ar fi asa ar trebui sa fii mult mai ingrijorat din cauza altor lucruri. Cu siguranta aceasta fata este mult mai curata decar multe lucruri cu care iei tu contact zi de zi de la toaleta scolii pana la mijlocul de transport in comun si alte lucruri asa ca mai bine nu iti complici viata.

| AdinaSandu1234 a răspuns:

Probabil ca ti s-a scarbit de ea. dar cu spalatul dupa fiecare atingere a ei chiar. exagerezi. Este om, pune-te putin in pielea ei. Dar nu pot intelege de ce ai asemenea reactii. Nu se poarta curat?

| danutu2001 explică (pentru AdinaSandu1234):

Nu stiu..nu eram asa... faza e ca mi am luat niste chestii la calculator si am zis ca sa le pastrez curate si na