| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Practic sport (bodybuilding) de aprox 2 ani si sunt pasionat si de skandenberg.Acum 1 saptamana am facut skandenberg si m-am fortat mult probabil am tinut mana si gresit, in primele 3-4 zile nu am avut nimic... si asera dupa antrenamentul de biceps am facut 1 meci cu un vecin pe moment nu am avut nimic dar cand am ajuns acasa a inceput sa ma doara exagerat de tare tendonul de la mana dreapta acum ma simt putin mai bine dar sunt cam speriat...dar nu ma doare cand o folosesc ma doare doar cand o tin in jos. Sfaturi ceva? Ati patit asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca esti pasionat de skandenberg, de ce nu faci antrenament special, sa-ti intaresti tendoanele si sa nu te mai doara?

sala nu are nicio treaba cu skandenbergul, ca la sala nu lucrezi tendoanele si acum cand le-ai folosit intr-o meci, normal ca le simti foarte naspa.

fa pauza 2-3 zile completa, de la orice antrenament