| Georgianakaty22 a întrebat:

Salut prieteni!
Am si eu o mica intrebare pentru voi...Aş vrea din tot sufletul sa slabesc in special la burta, si eram curioasa sa stiu daca unul din voi a luat vreun anumit tip de pastile pentru slabit si daca sunt eficiente.
Astept raspunsul vostru????????.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hope1992 a răspuns:

Proaspata mamica, sa fii sanatoasa si tu si pruncul tau.Cu atat mai mult nu ar trebui sa incerci sa slabesti brusc pentru ca vei capata vergeturi in zona abdominala si cu siguranta la cat suntem de obsedate sa aratam decent nu iti doresti acest lucru. Hidrateaza-te foarte mult ca sa ai pielea elastica si baga abdomene seara, stiu ca e greu, dar iti vei multumi cand vei ajunge la greutatea ideala si vei arata la fel ca inaintewinking.

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e bine sa apelezi la pastile de slabit pentru ca au efecte secundare nasoale
Slabitul trebuie sa se faca natural
Mergi la medicul nutritionist sa iti faca un regim alimentar in functie de organismul tau, deci unul personalizat
Nu arunca banii pe balarii farmaceutice care promit slabire, sunt minciuni si nimicuri care fac rau

| aditimus a răspuns:

De ce nu faci abdomene sau alte exercitii?

https://www.youtube.com/watch?v=KRPwFLtC1Pk

| Hope1992 a răspuns (pentru aditimus):

Nici ca putea sa primeasca un raspuns mai simplu si mai eficient. Dar lenea e mare si posibil sa vrea rezultate maine.

| aditimus a răspuns (pentru Hope1992):

Comoditatea domnule happy

| Georgianakaty22 explică (pentru Hope1992):

Nu vreau rezultate peste noapte...dar oricum doresc sa slabesc destul de repede... ceea ce n am precizat este ca am nascut acum fix 2 luni si mi-a ramas burta destul de mare

| Georgianakaty22 explică (pentru aditimus):

Am incercat si asta dar degeaba....plus ca nu prea am voie sa fac efort acum...pt ca abia am nascut acum 2 luni

| aditimus a răspuns (pentru Georgianakaty22):

Am inteles atunci fa miscare si bea multa apa.

| Hope1992 a răspuns (pentru Georgianakaty22):

Proaspata mamica, sa fii sanatoasa si tu si pruncul tau.Cu atat mai mult nu ar trebui sa incerci sa slabesti brusc pentru ca vei capata vergeturi in zona abdominala si cu siguranta la cat suntem de obsedate sa aratam decent nu iti doresti acest lucru. Hidrateaza-te foarte mult ca sa ai pielea elastica si baga abdomene seara, stiu ca e greu, dar iti vei multumi cand vei ajunge la greutatea ideala si vei arata la fel ca inaintewinking.

| dinaprilie a răspuns:

Suplimente de lanfarmacie cu "amfetamina" daca esti ok cu efectele secundare…documenteaza:te inainte sa le iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga,mananca putin si atat.nu sunt bune pastilele

| Laura162 a răspuns:

Nu exista pastile magice pentru slabit. Cel mult pastile care sa te ajute sa arzi mai repede, dar sunt fix degeaba daca nu depui efort (nu fac ele sport in locul tau). Asa-zisele ceaiuri pentru slabit sunt si ele mai mult marketing, sunt doar diuretice, elimini mai multa apa si scazi pe cantar, dar burta e tot acolo.

Lasa metodele magice de slabire si apuca-te de o dieta sanatoasa + sport. (Infometarea nu e o dieta sanatoasa!) Ca sa slabesti, trebuie sa arzi mai mult decat consumi. Atat.

| Emma24dsxd a răspuns:

Nu stiu cum e la voi dar eu pot slabi decat daca mananc mai putin, nu cred ca pastilele iti fac bine ..parerea mea, poti manca orice dar conteaza cat mananci.Si miscare bineinteles

| daculliber a răspuns:

Mănâncă bine dar la ore fixe, la prânz mănâncă ciorba sau supă, nu manca snackuri sau dulciuri și nu manca după ora 9 seara. Și fă efort fizic. Încearcă să mănânci puțină pâine și cartofi. Nu sunt doctor.