| Jigokunokishi a întrebat:

Salut Prieteni! As avea o curiozitate : Am multe cosuri pe barbie (sub gura, in rets rar imi apar cossuri). Cosurile de pe fata su multe, mici si negre. Unele cresc si le mai rup, nu pe toate dar rup unele din ele ( si din greseala). Dupa ce se rup ramane o urma rosie sau o adancitura(ca o gaura). Acele urme rosii imi raman pe fata, locurile unde au fost cosurile. Acele urme rosii vor trece de la sine cu anii sau imi puteti recomanda ceva pentru a scapa de urmele cosurilor? Multumesc anticipat happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește cremă de gălbenele, este cicatrizantă.
Pa, pa.

| Loora a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la o farmacie si sa iti iei un sapun pentru fata. Este foarte bun si usca toate cosurile. Testat! happy

| Rebeca21121 a răspuns:

Un baton pentru cosuri ar fi perfect sa ascunzi acele urme rosi! ^.^

| CristinaaH a răspuns:

Nu e o idee buna sa le rupi, o sa iti ramana semne urate, si la unele persoane pentru acnee se recomanda sa manance numai mancare gatita si sa nu mai bea sucuri gen Coca-Cola, Fanta, Sprite.