| 7Slasher666 a întrebat:

Salut.Prin noiembrie m-am apucat de fumat si dupa o perioada am ajuns sa fumez cate un pachet la zi.In total am 7 luni de cand fumez dar acum am reusit sa le las.Este vreo metoda de a-mi reface plamanii? Sa le cresc iar performanta? Nu stiu daca ajuta dar am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sport, alimentatie sanatoasa si timp

| Cyclades a răspuns:

Din pacate toti medicii spun ca plamanii nu se mai refac in proportie de 100%. Poti sa ii ajuti in primul rand nemaifumand, bea lapte dulce cald(asta se da la mineri pentru plamani) si cure cu aer(la munte sau inspira briza marii).