| Kosuchin a întrebat:

S-ar putea sa nu fie categoria potrivita.De fapt, nici nu cred ca reprezinta o problema medicala, ceea ce voi scrie aici.
It goes liek this:
Daca ma concentrez destul de tare, simt o senzatie in picioare...Nu stiu cum as putea s-o descriu. E, ca si cum mi-as "pierde controlul" asupra lor.Incepe din jurul "cozii de cal" si continua pana la talpe. E mai intensa in talpa piciorului stang, si de fiecare data se sfarseste cu spasme de intensitate mica(tot in talpa stanga), in apropierea degetelor. E mai usor sa o "produc" daca stau pe un scaun, insa nu la fel de usor daca stau intins.Nu o pot "tine" decat cateva secunde.
Senzatia e oarecum similara celei pe care o simt cand visez ca sunt in cadere libera.
Sper sa intelegeti ce-am scris xP.
Stiti ce este si daca e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Coco2730 a răspuns:

Eu inteleg ca e o stare placuta care nu iti dauneaza si care poate fi efectuata doar la cerere. Sunt foarte multe trairi fizice pe care poate nici nu ti le inchipui: cetoza, starea de dupa un antrenament intens de cateva ore, cum e sa fi lovit, cum sa fi un ventriloc, senzatia de ridicare a lui kundalini, mai stiu eu cate altele.
Experimenteaza.
Nu stiu ce este. Mi-ar placea sa simt ce ai simtit tu. Poate esti chiar special.

| Kosuchin explică:

Ok, multumesc pentru ca v-ati facut timp sa raspundeti. ~

| Andreasgr a răspuns:

Salut! Sigur ca este un subiect legat de sanatate si cred ca si o problema medicala. Iar tu nu trebuia sa pui in ghilimele coada de cal, pentru ca aceasta este ultima portiune a maduvei spinarii. Pentru aceasta problema cred ca ar trebui sa te duci la un pediatru cu parintii. Nu se stie ce iti va spune lumea pe site. Exista sanse destul de mici ca cineva sa-ti dea un raspuns corect!(in afara de medici).