| CospyRo a întrebat:

Salut! Se poate crește masa musculară dacă mănânci fructe? Si daca da, care sunt cele mai eficiente? Eu sunt destul de slab și cu toate ca fac foarte multe exerciții fizice si mănânc mult, mușchii mei parca rămân la fel. Ideea este că aș dori să reușesc să "sculptez" niște pătrățele pe abdomen si cel mai important, să cresc mâinile în grosime, ca sa nu mai arăt așa subțirel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Masa musculara creste cu carne (proteina animala)!
Daca esti foarte slab atunci va trebuii sa cersti portia de mancare, mancand la o masa 1500-2000 calorii unde carnea (proteina) trebuie sa fie 50% iar cealata jumatate sa fie cu legume din care corpul isi ia vitaminele si mineralele.

Iti mai dau un sfat cu muschii astia, ca scluptatul ala este doar pentru alti baieti, fiindca fetele nu sunt interesate de muschii baietilor si nici interesate sa se intalneasca cu baieti foarte slabanogi ori obezi.
Mananaca sanatos, fa sport sa cresti si sa te intretii frumos si lasa patratelele ca nu interseaza pe nimeni de ele.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba leguminoase. Fasole, soia, arahide, nuci(care sunt oarecum fructe), etc...

| MihaiSpeedster a răspuns:

Fructele au fibră și zahăr. Pentru mușchi îți trebuie proteină.

| Momentan a răspuns:

Nu. Dar oricum sunt foarte bune, nelipsite în alimentația mea.
Este nevoie de multă dedicare și timp. Rezultate se vor vedea dacă nu renunți.