| Emanuelmessi a întrebat:

Salut, ce trebuie sa mananc ca să cresc în masa musculara, nu vreau pătrățele

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mânânci crește grăsimea. Masa musculară crește cu mișcare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spanac

| anonimg a răspuns:

Proteinele sunt cele ce formează masa musculară. De aceea cei care merg la sală consumă foarte multe, atât în mâncare cât și în diferite prafuri (din care își fac băuturi).
Dar doar consumul de proteine nu este suficient, deoarece ele nu sunt asimilate de țesutul muscular fără efort fizic. Ba încă proteinele fac rău în organism dacă nu se depune efort fizic prin muncă sau exerciții fizice.
Un program regulat de efort fizic chiar și acasă ar face mult bine.

| Frank51 a răspuns:

Proteine. Deja le mănânci, altfel nu aveai puterea să scrii această întrebare. Ca să crești masa musculara trebuie să dai un motiv corpului să facă asta, și el va procura proteinele din dieta deja existentă. Doar atunci când masa musculara trece peste un apogeu, este nevoie de suplimentarea aportului proteic.

| RoCkKiD a răspuns:

Carne si greutati. Si nu, nu merge una fara alta. happy

| Lukasssz a răspuns:

Carne

| dinaprilie a răspuns:

Carne cat mai multa carne

| TheStrategist a răspuns:

Carne de pui, orez, lapte, ouă, spanac, ovăz, unt de arahide, etc. Ai nevoie de proteine, carbohidrați și grăsimi sănătoase (din nuci, pește, avocado). Trebuie să te antrenezi de minim 3-4 ori pe săptămână și să dormi între 7-9 ore pe noapte.

| RealKing01 a răspuns:

Carne pe gratar boss