| hulkwirine a întrebat:

spuneti-mi va rog care e treba cu testosteronu masculin! am dat analize la singe si la mine este 541 iar limita e 2-200! ma ocup cu sportul de vreo 4 ani-sala-intensiv! am vreo problema daca e asa de mare testosteronul! apropo nici odata in viata nu am luat suplimente proteine sau steroizi, totul e natural! am vrio problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Mai fa un test probabil este o eroare.

| Cosmin86 a răspuns:

E super bine happy

Prietena ta o sa fie foarte multumita de tine happy

| Azre a răspuns:

Vezi un medic endocrinolog mai fă un set de analize și vezi ce spune.

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Buna, ai aici toate detaliile: http://translate.google.ro/....../translate
- trebuie sa iei in calcul factorul "varsta" si alte schimbari pe care le-ai suferit in ultima perioada (ex: cresterea parului pe spate; caderea excesiva a parului...)
- recomandarea mea este sa vorbesti cu un medic specialist, endocrinolog.

| m00n a răspuns:

Nu,nu ai absolut nici problema, de la sala ti se trage totul.Singurul mod in care te poate afecta este dezvoltare musculara rapida(presupun k e bine pentru tine ca faci sala,deci asta vrei), forta musculara mare deci consum mare de energie=>mancare multa, pilozitati si voce ingrosata, si in cele mai fericite cazuri daca nu ai trecut de varsta dezvoltarii maxime, dezvoltare maxima a organelor genitalehee hee

| R3DAOT a răspuns:

Pai cei de la spital nu ti-au spus nimic?

| allex20n a răspuns:

Studiile arata ca barbatii cei mai sanatosi sunt aceia cu un nivel al testosteronului cuprins intre 400 si 600 nanograme/dl, stiut fiind faptul ca valorile normale la barbati sunt cuprinse intre 300 si 1100 nanograme/dl. in cantitati mari, testosteronul duce la agresivitate, pierderea concentrarii si caderea parului (de pe cap).