| hulkwirine a întrebat:

spuneti-mi va rog in cazul in care eu sunt cetatean moldovean si invat in cl 9 la ctetc Iasi pot dispune de sservicii medicale gratis! treaba e ca am ginecomastie si vreau sa merg la un endocrinolog! dar daca nu e gratis cit o costa o astfel de consultare si de ce acte am nevoi pentru a urma o examinare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| redrooose a răspuns:

Din cate stiam cetatenii straini pot dispune de toate drepturile rezervate cetatenilor romani, cu exceptia celor politice (dr de a alege si de a fi ales). Asa ca daca ai asigurare medicala sunt sigura ca poti beneficia de servicii medicale gratuite. Depinde insa ce contine asigurarea si daca ceea ce iti trebuie tie este inclus in acest serviciu happy