| papuciirupti a întrebat:

stau la cămin și nu stiu ce am mâncat de m.am stricat la stomac, am mâncat niște covrigi și acum când sa mănânc mâncare a început sa ma înțepe burta. ce sa fac?
ps ( aseară am luat 2carbonat deoarece aveam gaze, e posibil sa fie de la ele?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ce mănânci și de igiena ta... spălate mereu pe mâini! Mergi la farmacie pentru niste medicamente.

| UnNumeScurt a răspuns:

Salut, stiu ca nu are legatura cu intrebarea ta, nu stiu un raspuns sigur... Am vrut sa intreb si eu cum e la camin cu colegii tai, si cat platesti pe luna si la ce camin esti, multumesc.

| Angelinaaaa a răspuns:

Poti sa mergi la farmacie si sa cumperi medicamente, explica-i farmacistului ce ai. Daca situatia se inrautateste du-te la doctor.