| geaninateodora1 a întrebat:

Am luat 10_15 pastile aseara, dua ce le-am baut nu am simtit nimic, dar dupa 2 ore au inceput durerile de burta, am mancat si mi'au trecut durerile, de dimineata cand m'am trezit nu aveam nimic dar si acum simt pastilele in stomac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Dupa atatea ma mir ca nu ai ajuns la spital.
Trebuie sa le elimini cat mai curand pentru ca iti pot afecta multe organe.In primul rand provoaca-ti voma,sa scoti tot ce ai in stomac.Ti-o poti provoca prin mai multe metode, incepand de la bagatul degetelor pe gat, pana la bautul de apa calda cu sare. Apoi stai cateva minute sa te linistesti si consuma ff multe lichide, mergi des la toaleta. Daca nu iti trece pana maine de dimineata sau simti ca ti se agraveaza starea, mergi la spital

| Felys a răspuns:

Daca ai vrut sa te omori se pare ca nu ti-a iesit, poate data viitoare alegi o alta metoda mai eficienta care nu iti va da dureri de burta sau iti bagi mintile in cap, tu alegi

| alx17 a răspuns:

Eu nu sunt doctor dar pot sa-ti dau un sfat care poate te va ajuta! Cu siguranta nu este bine ca ai luat 10-15 pastile! Ce fel de pastile ai luat si pentru ce erau :dureri de burta de cap? si este normal sa te doara burta daca ai luat asa multe pastile. sincer nu prea stiu ce sa-ti recomand. Poate ca te va ajuta sa bei lichide, ceaiuri... si sa incerci sa mananci cat mai regulat si mai sanatos poate o sa te simti mai bine. sper ca te-am ajutat cat de cat!

| geaninateodora1 explică (pentru alx17):

Am baut mai multe pastile. aspirine, furazoridon, paracetamol, multe adica tot ce am gasit prin casa sad

| alx17 a răspuns (pentru geaninateodora1):

Este cam rau... daca nu iti trece du-te la un medic. ceva... te poti imbolnavi asa ca ar fi bine cum am mentionat si mai sus sa consumi lichide.