| ColT a întrebat:

stie careva daca pot merge la spital fara bilet de trimitere sa imi faca o radiografie? (tin sa mentionez ca nu am asigurare happy )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faaalyoana a răspuns:

Te poti duce la o clinica medicala, unde se fac radiografii cu plata!
Si la spital merge, platesti radiografia.

2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Din punct de vedere legal nu are voie nimeni sa iti faca o radiografie fara sa ai trimitere de la un medic specialist. Orice medic radiolog care iti face o radiografie fara trimitere isi poate pierde licenta.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Poti merge, dar trebuie sa platesti.