| Popa_Razvan_1995 a întrebat:

Salut, știe cineva cum pot scăpa de punctele albe de grăsime de pe fata? In zona ochilor am cele mai multe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Cosmeticiana ti le scoate cu un ac. Totusi poti face si tu asta daca ai grija.
-iei un ac si il sterilizezi cu spirt si la flacara
-speli bine fata si mainile
-intepi usor punctul de grasime
-cu degetele invelite in tifon storci bine ca sa iasa tot dar fara sa apesi prea tare sa traumatizezi zona
-speli iar fata bine, la final cu apa rece si nu iti mai pui mainile pe fata pana se vindeca
Eu nu merg la cosmeticiene pentru ca au un dar sa traumatizeze pielea, mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc.
Totusi daca ai multe in zona ochilor si sunt mici, mergi la un dermatolog (nu cosmeticiene)

1 răspuns:
| Ofiintă a răspuns:

Mergi la o cosmeticiană. Și eu an avut la un moment dat și l-a scos cu un ac.
Nu recomand să faci asta acasă.