| ftw a întrebat:

Salut,stie cineva de la ce e posibil sa iti apara o gaura pe o parte la o masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kristinikaaa a răspuns:

Exista cateva variante:
- ai o carie
- ai avut o obturatie si s-a dezlipit
- s-a fracturat o bucatica de dinte

Iti recomand sa faci un control la medic. Incearca sa nu lasi dintele expus pentru ca e vulnerabil si ai toate sansele sa te doara sau sa-ti apara carii in zona aceea.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este posibil daca peretele este subtiat! Mergi la medic cat mai repede sa salvezi nervul, o masea fara nerv este ca si o masea moarta!

| DryLeaf a răspuns:

Posibil sunt carii.
Da... sunt carii :p

| ftw explică (pentru DryLeaf):

Faza e ca am avut o plomba acolo happy e posibil sa fi sarit plomba nu?

| DryLeaf a răspuns (pentru ftw):

Nu ma pricep, dar da, cred ca este posibil.