| AnaMaria42312 a întrebat:

Stie cineva un tratament bun anti-acnee? Am incercat cu o crema cu aloe vera dar nu prea merge. adica o parte au disparut dar inca mi-au ramas multe ~ pls care are cea mai buna solutie = fundita ~

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt - este un tratament aproape miraculos! thumbs up Incearca-l! day dreaming

| lays a răspuns:

Tot despre argila iti zic si euhappyam folosit-o si nu am fost foarte multumita. dar dupa ce am citit pe un site am invatat cum sa o folosesc ca sa dea rezultate. te demachiezi, speli fata bine, tamponezi cu un prosop curat si dup-aia aplici argila combinata cu apa de la robinet(sa fie ca o crema groasa). lasi 20 de min sau cat e nevoie pana se usuca apoi o cureti cu apa.stergi fata si aplici iar.eu fac vreo 5 aplicari una dupa alta si da rezultate super.pentru toate astea iti trebuie doar un plic la vreo 15 mii de lei vechi.eu mi-am luat la cutie de la aslavital cu 8 lei.cu cat mai multe aplicari cu atat mai bine.am uitat sa-ti zic. dupa ultima aplicare speli bine fata si fierbi o mana de flori de galbenele(ceai de galbenele de la plafar vreo 5 lei costa. dar sa fie neparata flori nu plicuri)si-l lasi pe foc pana e clocotit.il dai jos si te asezi deasupra oalei cu un prosop in cap.stai cat rezisti pentru ca e fff fierbinte. dup-aia nu te speli.doar stergi si aplici crema de galbenele... e vreo 2-3 leibig grinbig grin.sunt cam multe dar ieftine si fac minuni. oricum poti folosi doar argila daca ti se pare prea mare bataia de cap dar e mult mai buna in combinatie cu galbenelele sub orice formabig grin.bafta:*
p. s:ai grija la ceaiul clocotit.:-s

| KiMi_6003 a răspuns:

La mine nu a mers cu Zineryt crying. in schimb am folosit masti cu argila( argila o gasesti la farmacie si costa in jur de 1. 5 lei). merita sa incerci la mine chiar merge.sunt rezultate vizibile si face pielea mai catifelata. e alegerea ta happy fundita?batting eyelashes

| lavynya1 a răspuns:

Incearca doar cu frunzele de la aloe vera cu seva ei

| Laly_5095 a răspuns:

Iti recomand eridosis numai ca nu se gaseste in Romania eu am scapat de ele sunt niste servetele cu antibiotic special pentru acnee. Daca vrei sa te ajut uite id meu laurablu3.Eu le cumpar de la o persoana care le distribuie in toata tara.