| AaaiblaC a întrebat:

Salut.
Am 20 de ani sunt baiat si ma confrunt cu o problema.

Am pe capul penisului niste pete albe ca un fel de grasime in piele.
Le am de multi ani, nu stiu exact si nu le-am dat importanta, sunt curios sa aflu mai multe despre ele.
Nu ma deranjeaza in niciun fel.

Tot de cativa ani la "baza capului" cam prin zona aceea unde era ata imi apare periodic un punct negru de marimea varfului de ac (sange sub piele) un fel de cos pe care il storc si dispare.
Am impresia ca de cele mai multe ori mi-a aparut dupa ce am facut sex sau m-am masturbat mai mult.

Am citit pe net mai multe lucruri dar nimic clar.

Cel mai bun lucru e sa merg la un medic, nu stiu daca urolog, dermatolog sau oncolog dar pana atunci vreau sa aflu cat mai multe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Urolog

| corbulalbrosu a răspuns:

Diagnosticul corect in privinta problemei cu care te confrunti il vei primi de la medicul urolog in urma unei simple consultatii vizuale. Bineinteles ca medicul urolog iti va prescrie tratamentul adecvat in cazul in care considera ca este necesar. Multa sanatate!

| anotherwoman a răspuns:

Buna. Acum cativa ani un fost iubit a avut aceeasi problema, doar partea cu punctele albe (semanau cu punctele albe de grasime care ies pe fata). A mers la urolog la control, i s-a dat o crema si i-au trecut, insa din ce am inteles atunci erau provocate din cauza ca suferea de varicocel strang. Din ce m-am documentat atunci acest lucru provoaca infertilitate daca nu e tratat la timp. Am vazut pe Youtube si o operatie si nu e asa grav daca mergi la timp. Mergi la medic cel mai bine, iar pe viitor nu mai sta ani de zile cu ceva anormal "pe tine" pentru ca e greu de recuperat orice tine de sanatate, care-i cea mai importanta.
Fostul meu a scapat de acele puncte cu acea crema, a facut si o spermograma in care reiesea ca e perfect fertil, insa a renuntat la investigatii cand "s-a vazut cu sacii in caruta".
Nu face si tu prostia asta.
Succes.