| anonim_4396 a întrebat:

Vreav sa slabesc in 3 luni 20kg pentru o fata.Cum pot face asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu mai bine se ingrasa ea 20 kg pentru tine? E mai usor.

| NewSummer2013 a răspuns:

Eu am slabit in 2 luni 10 kg, desi nu m-am tinut de nici un fel de regim, insa pur si simplu nu am mai mancat deloc paine. Dar daca vrei sa slabesti neparat 20 kg intr-un timp atat de scurt trebuie sa:

1) nu mai mananci dupa ora 6 seara
2) mananca patrunjel, te ajuta 100% sa slabesti
3)NU MANCA DELOOOC PAINEE!

succes!winking:*

| Alina. a răspuns:

Se vede ca iti place de ea. Dar daca ti-a spus ea sa slabesti mi se pare un gest de egoism, daca nu e ok.

-ai putea incepe prin a alerga seara 30-40 de minute si sa maresti timpul dupa o vreme
-renunta la alimentele grase care contin colesterol, alimente imbimate in ulei grasime etc.
-mananca salate fruncte legume
-ai putea sa mergi la sala numai sa nu iei pastilesi alte prafuri
-cauta pe net exerciti pentru partea corpului care crezi ca te dezavantajeaza

BAFTA!

| kurinkita a răspuns:

Cat mai mult sport. Joggingul e un inceput foarte bun. Incearca sa fugi in fiecare seara ~40-60 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa mananci carne si paine sa mananci salate si fructe si sa mergi la sala