| asrtem a întrebat:

Salut, sunt baiat si ma confrunt cu o problema cred ca destul de comuna. fac sala de 1 an aproximativ si la inceput aveam 97 de kile si cu dieta si exercitiu am ajuns pe la 80 dar problema este ca inca am fundul si coapsele mari si nu stiu ce sa mai fac sau ce exercitii sa lucrez sa rezolv aceasta problema. cei care ati trecut prin asta cum ati rezolvat? ma tot bate la cap si nu ma simt bine stiind ca am problema asta, nu prea imi pasa ca poate fetelor le plac baietii cu fund mai mare sau altceva... multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zedge a răspuns:

Din ce ai spus ai slăbit destul de mult, deci bănuiesc că nu e vorba de grăsime in zona aia. Fundul și coapsele mari depinde și de format, probabil așa e structura ta osoasă, aia nu o poți schimba, dar ce poți face e să începi să lucrezi serios partea de sus a corpului, să îți lățești umerii și spatele pentru a te dezvolta mai mult in partea de sus pentru a compensa cu fundul și coapsele mai proeminente, succes!