| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut! Sunt foarte trist. Nu știu ce se intampla cu mine. De aproape o saptamana sunt obosit foarte rău pe timp de zi, chiar dacă dorm 7-8h/noapte. Simt ca ochii mi se defocalizeaza. Somnul de noapte îmi e foarte liniștit și profund. Nu ma trezesc peste noapte, nimic. După un somn 'odihnitor' dimineața când ajung la scoala dacă pun puțin capul pe banca mai ca îmi vine sa adorm. Seara când ma pun în pat pe telefon la fel. Simt ca ochii mei se inchid chiar dac sunt deschiși. Simt ca și cum as fi controlat, am un sentiment de desprindere. Totodată azi am avut ceva treaba, nu am simțit nimic ieșit din comun. Totul a fost normal. Aseară simțeam o oboseala maxima, adormeam ușor, ușor cu ochii deschiși și îmi treceau tot felul de gânduri negre. Era gânduri multiple de câteva secunde. Recunosc ca sunt ma panichez și din lucruri mărunte. În final, nu știu ce sa mai zic, voi ce părere aveți? Ar trebui sa fie ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare sa fie o depresie la tine, nu o problema fizica, ci una mentala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi si iti fa niste analize de sange

| sierra1 a răspuns:

Mai pune o oră-două la somn!

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

E astenia de primavara, plus treburile. Ca totusi, zici ca dormi bine. Lasa telefonul si culca-te mai devreme.
Daca nu iti trece in 2 saptamani, mergi la medic.

| VelicanEmilia a răspuns:

Stai linistit, e astenia de primavara. Organismul se adapteaza mai greu si de aceea te simti mai obosit, mai nervos si mai stresat. Este din cauza vremii schimbatoare si pe multe persoane le afecteaza.

| DanRaul77 a răspuns:

Ai anxietate sau depresie