| anonim_4396 a întrebat:

Salut! De careva săptămâni am o problema cu un fel de oboseala. Dorm minim 7h pe noapte, însă la scoala mi se închid ochii fără sa vreau, chiar și când scriu pe caiet, simt cum se defocalizeaza și mi se închid, nu i mai pot tine deschiși. Seara în pat ma simt parca as fi controlat de cineva, închid ochii și parca în timpul somnului o sa fac ceva rău. Nu înțeleg ce se intampla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa unor vitamine si minerale esentiale din corpul tau.
Probabil ca ai o perioada lunga de vreme cand nu prea mananci sanatos, in special fructe si legume si acum lipsa lor din corp s-a marit si de aici starile de oboseala.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca nu ti-ar strica un consult la un medic, plus o vizita la psiholog. Oboseala poate fi de la multe lucruri sau schimbari recente ale stilului de viata, dar pentru gandurile violente trebuie sa sapi mai adanc pentru a afla cauza, deci raspunsul e la psiholog

| Freya1 a răspuns:

Încearcă sa te odihnești o data atât cât simți nevoia, sa te eliberezi de stres.Iar dacă starea ta continua sa mergi pana la medicul de familie.
Poate fi astenia de primăvară, dar și ceva lipsa de vitamine.

| Jamiraese a răspuns:

Posibil sa nu fie oboseala fizica, ci, cea psihică. e mai profunda decât cea fizica

| AndreiPopovici6969 a răspuns (pentru Jamiraese):

Cum sa explic, chiar dacă simt ca ochii mei sunt deschiși eu mi i simt închiși de somn. Închid ochii în pat și ma trec gânduri ciudate ca as putea face rău cuiva șamd.