| anonim_4396 a întrebat:

Sunt putin cam grasut, am incercat multe diete(fac si sport), am incercat dieta 'Balerina' pentru ca mi s-a parut super 1 kg pe zi, dar parintii mei imi tot spun ca pot face ulcer daca o folosesc.Ce sa fac? Psbig grinieta 'balerina' este foarte stricta daca vreti cautati pe google despre ea. Funda! Ce pot face? Sa o iau sau nu? Adevarul este ca imi e putin frica sa nu fac ulcer.:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MyWorld a răspuns:

Uite aici: http://lauramustloseweight.com/. De preferat ar fi sa stii si engleza ca sa si intelegi ceva de acolo...
PS: nu folosi nici un fel de pastile, medicamente sau etc produse pentru slabit pentru ca suprasolicita intregul organism si nu-ti face griji in legatura cu ulcerul sau alte boli gastrice pentru ca sunt calugari si altii care tin post cu saptamanile si traiesc pana la 70-80 de ani, dar conditia este ca mancarea pe care o mananci sa nu solicite tubul digestiv prea mult ( adica fara proteine si lipide animale )

1 răspuns:
| SergiuOsan a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai sanatos si sigur mod de a slabi este sa elimini din dieta alimentele care contin multe glucide si cele grase, sa faci sport zilnic, sa ai un program cat de cat fix, sa nu mananci seara si sa nu mananci mult la fiecare masa. Mai bine mai multe mese si putin la fiecare, dupa parerea mea. Dietele si medicamentele "minune" nu sunt nici sanatoase, si de multe ori nu dau nici rezultatul asteptat. Totusi, cel mai bine ar fi sa consulti un nutritionist.