| vclaudiu7 a întrebat:

Salut, sunt putin panicat, am fost la ORL si mi-a spus ca nu am nimic special, doar caile nazale putin infundate si pe gat cea mai posibila faringita.

Am un ganglion inflamat care se vede destul de mare doar cand inghit saliva. Precizez ca pana acum am avut si in stanga dar s-a retras. Am si dureri in gat, cat de cat suportabile dar am atacuri de panica uneori de frica si ma tot uit pe google la ce ar putea fi si tot ce vad is ultimele boli posibile si ma panichez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te relaxezi referitor la ce vezi pe Google despre boli, citește primele pagini din Trei într-o barcă de Jerome K. Jerome. O găsești online în PDF. Nu era Google când a scris-o, el mergea la British Museum la bibliotecă. El acolo se auto ironizează, despre cu se îmbolnăvește de toate bolile, doar citind despre ele. Așa să faci și tu.

1 răspuns: