| Maex a întrebat:

Sunt stangaci iar maicamea m-a obligat sa scriu cu dreapta cand eram mic acum mananc cu dreapta si scriu cu dreapta...dar zilele astea am inceput sa scriu cu stanga si adevarul ca invat foarte repede...dar nu asta este sunt mai neindemanatic si asta din cauza ca m-a obligat sa folosesc dreapta oare e bine daca o sa redevin stangaci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| kathy83 a răspuns:

Esti deja stangaci, nu ai cum sa redevii stangaci doar pentru ca incepi iar sa scrii cu stanga. Nu are importanta ce mana folosesti. Fii fericit, nu multa lume poate sa-si foloseasca ambele maini la fel de bine.