| bossbossbig234 a întrebat:

stiu ca mai exista astfel de întrebări, dar vreau sa aflu:
Sunt stângaci sau dreptaci? Scriu in caiet cu dreapta, dar la tabla cu stânga, mănânc cu stânga si joc tenis cu stânga, tai cu foarfeca cu dreapta, tai cu cuțitul cu stânga.
Dau funda daca îmi ziceți daca sunt stângaci sau dreptaci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vlad81 a răspuns:

Salut, eu zic ca esti ambidextru - acesta este termenul pentru cei care isi folosesc ambele maini la activitati ca scrisul de exemplu. Daca ai fi stangaci, ai putea sa scrii numai cu stanga. Considera-te norocos majoritatea nu pot folosi ambele maini la aceleasi activitati. De exemplu eu sunt dreptaci si cu stanga nu pot scrie sau taia ceva poate ca ar merge un tenis dar cred ca foarte greu.

http://dexonline.ro/definitie/ambidextru

| bossbossbig234 explică (pentru Vlad81):

Mersi, ai funda

| Dactor a răspuns (pentru Vlad81):

Eu sunt stângaci şi pot să scriu numai cu dreapta. Răspuns la abureală.

| Vlad81 a răspuns (pentru bossbossbig234):

Cu placere, mersi pentru funda.