| AntoniaOrman a întrebat:

Scriu de mana cu dreapta:,dar restul lucrurilor le fac cu stanga:mouse-ul il folosesc cu stanga,mananc cu stanga, iau lucruri cu stanga. Sunt dreptaci sau stangaci? Sau amandoua?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil, esti ambidextru, dar, mai degraba stangaci.
Scrii cu dreapta pentru ca invatatorii au o problema in a accepta ca foarte multi copii sunt, de fapt, stangaci si ii obliga pe toti sa foloseasca mana dreapta la scris. E o tampenie si o prejudecata, dar, cand ai 6-7 ani, nu te poti lupta cu prejudecatile adultilor.

NOname
| NOname a răspuns:

Eşti stângaci care şi-a dresat dreapta să scrie.hee hee

| ZEU93 a răspuns:

Daca poti sa faci lucrurile cu amandoua mainile esti un fel de sau, adica amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambidextrie

Eu sunt stangaci, singurul lucru pe care il fac cu mana dreapta este spalatul pe dinti big grin

| nlko a răspuns:

Amandoua, desi faci mai multe lucruri cu stanga. Poate te-a pus cineva sa scrii cu dreapta.