| Aantoniooo a întrebat:

Salut, sunt un băiat de 16 ani și în ultimul timp presupun că sufăr de contracții premature ventriculare, însă eu am efectuat 3 EKG-uri și o ecocardiografie unde toate au ieșit bune, fapt că inima mea e sănătoasă, însă de la un timp simt un gol piept care îmi taie respirația, ca un tremur de inimă. Acesta îmi cam face griji și totuși țin sa menționez că sunt și anxios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Serios, ți-ai pus tu singur diagnosticul de "contracții premature ventriculare" după ce la investigații nu s-a descoperit nimic în neregulă? Câți ani de experiență în cardiologie ziceai că ai?

Tu suferi de ipohondrie, nu de "contracții ventriculare premature".

Și lăsând toate astea la o parte, care e întrebarea?

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Tu presupui. Ce or fi contracțiile premature ventriculare, nu-mi pot inchipui.
Investigatiile medicale au aratat ca nu ai nimic.
In concluzie, totul e pe fond psihic. Mergi lapsiholog.