| Neymar_Nicu_1999 a întrebat:

Salut, thc-ul iese la analizele normale de sănătate, dacă acestea sunt făcute prin urina sau sânge? Va rog Răspundeți urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Da, se poate depista THC la analiza de urina sau sange
https://www.medcenter.ro/dictionar-de-analize/marijuana-thc-

| Neymar_Nicu_1999 explică (pentru Werrich):

Eu nu ma refer la vreo analiza specială pentru asta, la analize normale

| Floridori a răspuns:

Nu stiu exact ce inseamna "analize normale", din moment ce toate sunt...normale, dar THC este o analiza specifica pentru depistarea consumului de cannabis.

Daca ceea ce vrei sa stii este daca la alt tip de analize se va vedea daca ai consumat cannabis sau nu, atunci raspunsul este NU!
Doar facand analiza specifica fiecarui drog se poate depista consumul acelui drog.In cazul cannabisului, fiind vorba de detectarea THC-ului.

| dinaprilie a răspuns:

NU, daca nu cauta specific pentru thc, nu. Vrei sa stii ce poate iesi marit la analize uzuale?

| Neymar_Nicu_1999 explică (pentru dinaprilie):

As dori sa stiu ce poate iesi marit

| dinaprilie a răspuns (pentru Neymar_Nicu_1999):

Creatinina