| George6969 a întrebat:

Salut! Tocmai ce am fost de dimineata la radiologie sa-mi vad plamanii; doctorul a scris pe foaie la diagnosticul clinic: Rp sau Rf pulmonara. La rezultat a scris: campuri pulmonare transparente. As vrea sa stiu ce inseamna si daca este grav sau nu. Tin sa mentionez ca acum 3 luni mai mi-am facut o radiologie si am avut pneumonie, insa acum ma simt mult mai bine dar simt ca respir 9/10. Mersi anticipat pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul de familie poate interpreta radiografia, mergi cu radiografia la el si intreaba l