| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce am vrut sa ma duc la baie. M-am ridicat, am ajuns pe hol si deodata n-am mai vazut nimic si am inceput sa ma duc dintr-un perete in altul (dar nu cum s-ar ducea un om beat asa usor din cauza ametelii ci foarte violent, imi zvacnea capul si picioarele nu ma mai ascultau). Intr-un final am reusit sa ma stabilizez. Aveti idee ce s-a intamplat cu mine? Mi se mai intampla sa ma ia ameteala daca ma ridic brusc din pat (asta banuiesc ca li se intampla si altora), dar acum a fost diferit. Pur si simplu tremuram din tot corpul, daca nu erau peretii cred ca picam pe jos. A fost un fel de lesin fara sa imi pierd constiinta sau ce naiba se petrece cu mine?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mi se intampla si mie cand ma trezesc dimineata careodata sa ametesc, dar nu am idee de ce

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

La mine si in cursul zilei, dar de obicei tot dimineata. Pana deschid usa sa ies afara vad impainejenat, dar apoi revin la normal:d

| Chrristina a răspuns:

Probabil ti-a scazut tensiunea

| Georgiaanaa123 a răspuns:

Cred ca este o cadere de calciu.du-te la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ai mare lipsa de calciu.
Si eu am frecvent problema asta.
In orice caz consulta medicul si cere-i sa-ti faci analizele de sange(pentru a verifica daca intr-adevar asta e problema sau nu si pentru a verifica cat de grava e)-in cazul in care ai lipsa totala de calciu poti da in Spasmofilie.

| SKillerQSama a răspuns:

Bea o bere si un pahar de tarie ca iti trece. laughing

| Curious1324 a răspuns:

Trebuie sa mananci mai mult, nu ai destul calciu, sau dormi foarte putin noaptea

| anonim_4396 explică (pentru Curious1324):

In noaptea precedenta am dormit vreo 10-11 ore, dar de obicei dorm intre 5 si 8 ore.

| Curious1324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e poblema, eu dorm 6 ore pe noapte si ametesc ziiua

| GeorgeTulcea a răspuns:

Ai avut o cadere de calciu

| Julian_Mad_1995 a răspuns:

Cu Siguranta amice esti or slab la tarie or ai caderi de calciu si cand spun caderi de calciu nu mananci bine or corpul tau nu acumuleaza destule vitamine si ti se taie filmul de dai intr-un perete in altul laso mai moale cu vodka wisky sau berea Enjoy

| anonim_4396 explică (pentru Julian_Mad_1995):

Nu am baut nimic, ala a fost doar un exempluhappy

| IoanaL98 a răspuns:

Si eu patesc asta destul de des..nu e ceva anormal doar ca are diferite cauze..la mine de exemplu e din cauza oboselii si lipsei de miscare.dar poate fi si de la anemie, lipsa de calciu..mai multe