| raresfcsb123 a întrebat:

acum 3 saptamani am facut o entorsa la glezna dreapta si am fost la Urgente unde mi-au pus-o in ghips. Am stat 3 saptamani fara sa calc pe el dupa care ieri mi l-au dat jos. Acum vreau sa calc si ma doare foarte tare toata glezna. Ce sa fac sa nu ma mai doara? Funda celui mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Pe vremuri existau unele persoane care stiau sa aseze ligamentele la locul lor printr-un fel de masaj,din pacate acele persoane au cam murit si nu au invatat copii sa faca asta,mie chiar si un medic mi-a zis sa apelez la astfel de persoane, degeaba ti-a pus piciorul in ghips daca este entorsa, logi ca te doare pentru ca ceva a migrat din locul lui, intreaba si tu prin cunostinte daca stie cineva de mosi sau babe care stiu sa traga, poate ai bafta sa gasesti

| raresfcsb123 explică (pentru Felys):

Ok, multumesc! Daca e cel mai bun raspuns primesti funda.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat