| Gameru a întrebat:

Acum 4 saptamani am suferit o fractura maleola tibie dreapta(in interior). Doctoru mi-a pus aparat ghipsat si a zis sa il tin 4 saptamani fara sa calc pe acel picior.Maine ma duc la control imi dati si mie ceva idei ce o sa imi puna.Si in cat timp o sa mi se faca recuperarea macar sa pot calca pe el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Pai daca s-a vindecat nu iti va mai pune nimic! Sa te faci bine!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil iti dace o radiodrafie sa vada daca e prins sau nu osul. Recuperare dupa ce iti scoti ghipsul dureaza cateva zile pana vei putea calca normal.