| PaulStefan74 a întrebat:

Acum aproximativ 2 săptămâni mi-am suflat nasul si a fost rosu servetelul dupa. Doar într-o nara aveam sange si acum am doar in cealaltă. E vreo boala sau doar o alergie sau din ce cauza se putea întâmplă asta? PS: ma simt normal si nu strănut/tusesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai avut de mai multe ori sangerare la nas, vorbeste cu medicul de familie sa-ti administreze vitamina K (injectie).
Dupa 1-2 fiole problema se va rezolva pe timp indelungat, poatechiar pe viata.

| darrio2007 a răspuns:

Ai un vas de sange mai subtirel in nas si s-a spart in acel moment. Nu e nici o problema majora.

| alex495 a răspuns:

Poate ai suflat prea tare nasul, si eu am patit si doar atunci mi-a curs sange din nas. Sau e cum a spus Bula. N are rost sa te panichezi sau sa te duci sa spargi bani pe pastile, nu a murit nimeni, la aia de li se intampla des de obicei au tens mare in momentul ala si se sparge un vas de sange mic dar iti trece in 5 10 minute

| Daria809 a răspuns:

Nu e nimic grav! Toti trecem prin asta. De obicei cand oamenii isi tot baga degetul in nas, nara se sparge si curge sange. Nu e o boala. E pe moment. Sterge bine nasul si va trece! Dar intrebarea este daca iti curge des sau doar acum 2 saptamani s-a intamplat?

| PaulStefan74 explică (pentru Daria809):

Destul de des, adica se schimba nara din care imi curge o data la 2 zile happy