| AlinAvram a întrebat:

acum cam vreo 4 zile a început sa mi se umfle degetul mare de la mana stânga, ma doare tău de tot, de abia de pot sa dorm, este extrem de cald, banuiesc ca coace, nu exista nici o punga de puroi, știe cineva ce ar putea fi? Nu e unghie incarnata și nici nu m-am lovit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E posibil sa te fi lovit fara sa-ti dai seama pe moment.
Ar trebui sa mergi la un medic (la ortopedie se poate verifica daca n-ai vreo fisura /ruptura sau luxatie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, noi nu putem ghicii... dar te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie, ca sigur te-ar putea ajuta.

| gemeni6226 a răspuns:

Du-te urgent la medic cu ea.Nu este de jucat cu asa ceva!