| benygaidaci a întrebat:

acum cateva minute eram la repetitie de fanfara(stiu ca intrebarea asta sau intamplarea asta vi se pare cam aiurea dar am intalnit aceasta intamplare ca o problema) si cum tineam mana sprijinita pe trombon, am incordat dintr-o data bicepsul si parca am simtit dintr-o data ca si cum m-ar fi fulgerat de la biceps pana la degetul mic, si de atunci ma tot doare partea de jos a bratului. Credeti ca am facut ceva la tendon? Mi-e frica, ajutor, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missfatadelatara a răspuns:

Nu-i tendonul.

Dacă era, plângeai ca o muiere.hee hee

Câteva calmante și ești rezolvat.

6 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Eu am zis ca trombonistii nu-s-a buna! Fii serios! Ai tinut mana incordata mult timp intr-o anumita pozitie. Maseaza cu Voltaren sau Diclofenac, dupa o testare in prealabil pe o porțiune mica de piele sa nu fii alergic, si dormi fara grija, mâine e o noua zi si noi provocari cu trombonul! Mult succes!

| missfatadelatara a răspuns:

Poți mișca bratul?

Poate fi doar un mușchiuleț prea solicitat. În 2-3 zile o sa fi ca nou.

| benygaidaci explică (pentru missfatadelatara):

Il pot misca, dar ma doare cam tare cand il tin ridicat.

| benygaidaci explică (pentru missfatadelatara):

Si nu sunt prea sigur ca ar fi doar un muschiulet, daca a ajuns durerea pana in degetu mic de la mana, nu ar fi fost ceva tendon?

| missfatadelatara a răspuns:

Și mușchii pot durea tare.

Întrebare decisivă: dacă ții bratul în poziție normală, doare tare?

| benygaidaci explică (pentru missfatadelatara):

Nu.

| missfatadelatara a răspuns (pentru benygaidaci):

Nu-i tendonul.

Dacă era, plângeai ca o muiere.hee hee

Câteva calmante și ești rezolvat.