| dany3332 a întrebat:

Salut TPU: Mi-am rupt din greseala o alunita cu fir de par si am mers la medicul de familie a zis ca e ok nu e ceva rau dar eu tot sunt ingrijorat se Poate face cancer de piele si la alunita cu fir de par? Va rog TPU ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Deci stai sa inteleg. Te duci la doctor, doctorul iti zice ca e Ok, dar tu tot trebuie sa intrebi pe oamenii de pe net sa vezi daca e OK, ca ei stiu mai bine?

| dany3332 explică (pentru Radu284):

Medicul de familie zici ca alunele cu fir de par nu au acea chestie care provoaca cancer de piele da vreau sa stiu

| Anonimuserr a răspuns (pentru dany3332):

Nu toate alunițele sunt cancerigene. Poți avea ruptă o aluniță și nu pățești nimic. Dar ideal ar fi să te duci la medicul de familie iar apoi să îți dea trimitere la dermatologie pentru un consult de specialitate. Deci nu toate sunt cancerigene!