| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani si am acasa niste gantere reglabile adica pe surub mai scad mai adaug ca altfel ar trebui sa cumpar in fiecare zi gantere =). Mai am o masuta care fac diferite exercitii,dar ideea e ca numai bara are 1, 8kg si filetii care cantaresc 4kg in total 5, 8kg numai la o gantera si mi se par destul de usoare. Credeti ca e bine sa mai trag sau sa mai opresc? Dau funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eidriana a răspuns:

Adica ai ajuns atat de puternic incat iti mai trebuie sa adaugi si alte greutati? Sincer nu vad nimic rau in a face exercitii. Oricum o iei miscare trebuie facut de 3-5 ori pe saptamana. Doar sa ai grija si sa nu te chinui daca chiar nu poti. Cunosc o persoana care o perioada acum umbla cu mana in ghips pentru ca nu a reusit sa ridice la sala greutati pe care le-a mai putut ridica. Sincer probabil nu era in forma in ziua respectiva. Dar oricum, daca mai ai nevoie mai adauga, dar nu exagera. Iti urez succes.