| Afsdghvcs a întrebat:

am 13 ani si astazi dupa ce am mancat a venit cineva la mine cu un aparat care masoara glicemia, si aveam 152 sau 155 m-am panicat destul de tare,incepeam sa ma stresez colgeii imi spuneau ca nu este bine deloc,si pe moment cand m-a intepat eram foarte stresat,nu stiu ce sa fac, parinti imi spun sa nu imi mai fac griji pentru ca nu am nimic nu stiu dar parca tot am un stres, pentru ca maicamea avea 133 iar eu la 13 ani 155, nu stiu mie cam frica, voi ce ziceti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mananca dulciuri extrem de putine si masoara din nou, daca ai peste 130 este foarte posibil sa ai diabet sau un inceput.

| Afsdghvcs explică (pentru MihaiNicu23):

Am avut un var de 5 ani care a avut 190 dar a scazut, si cat timp trebuie sa stau fara dulciuri?

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Eu zic sa mai renunți la dulciuri si sa o dai pe murături la orice masă. big grin
Murăturile scad glicemia.