| Rockerrockin a întrebat:

Am 14 ani, 1.87m, 98 kg.Si de maine vreau sa incep un regim strict, in combinatie cu sala, ca sa scap de kg in plus.Am cateva intrebari: 1. Puteti sa imi recomandati un regim/dieta?
2.O sa am asa zisul "fat skin" daca slabesc?

Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vLooM a răspuns:

Eu iti recomand asa :

Mic dejun:
– ceai
– 2 lingurite miere
– Doua oua fierte moi
– o felie de paine cu tarate

Gustarea ora 10:
– un baton proteic

Pranz:
– muschi de vita la gratar (150 grame) cu fasole verde + 5 g ulei de masline.
– o salata verde 200 g cu rosii si castraveti cu 3 g ulei si lamaie
– o portocala sau o banana.

Gustare ora 16:
– 4 nuci (pentru continutul in arginina)

Cina:
– un iaurt
– rosii umplute cu branza slaba de vaca
– peste la cuptor cu salata de varza
– o para sau banana.

SUCCES!

2 răspunsuri:
| Adiadictie a răspuns:

Eu am 12 @ni 194 m si 123 kg sunt distrus

| Srn_Christina_1995 a răspuns:

Incearca dieta Rina, e foarte eficienta insa totusi ai o varsta la care esti in plina dezvoltare fizica si recomandarea mea este sa mananci mai putine prajeli, sport si cina la ora 18:00. Cred ca astea iti vor fi destul happy