| dianainsta01 a întrebat:

Imi doresc sa slabesc 6-7-8 kg. Cu un regim destul de strict si sarac(mancand destul de putin), sala zilnic (1 ora jum-2) si alergat de 2-3 ori pe saptamana, credeti ca va da rezultate? Vreau un numar de kg pierdute intr-un anumit timp aproximat, daca imi puteti spune.

Si inca o intrebare. Astazi de exemplu am mancat un iaurt degresat cu musli, o salata si doua piersici. este suficient? si este potrivit genul asta de dieta?

Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Salu134 a răspuns:

Pai fa mult sport si vei slabi si cu 10 kg.Iti trebuie un regim bun.

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| AntoniaHetfield63 a răspuns:

OM(F)G! SIGUR vei reusi cu asa un regim.eu zic ca e ok dar iti spun ceva sigur..eu n-as putea face asta NEVER...nu prea are legatura cu subiectul da ma rog. deci inseamna ca ai ambitie si nervi de fier! bravo! happy bafta :* dar,, e putin, cum poti sa mananci asa putin? laughing LAAIKKKwinking (y)

| Summernights a răspuns:

Eu am slabit 2 saptamani 2-3 kg parca.
O sa-ti dau regimul pe care l-am incercat eu poate il vrei.
Dimineata : o felie de paine prajita cu marmelada ( ATENTIE : FARA UNT! doar marmelada cu paine )
Pana la ora 2-3 : DOAR FRUCTE!
La 3-4 : O salata
Pana-n 8 poti manca ce vrei tu bineinteles de la ora 6. Dar sa nu treci de ora 8 asta e esentialu daca mananci dupa ora 8 nu mai incerca sa slabesti ca tot degeaba. Fa cel putin 10 minute de sport in casa, iesi seara cu bicicleta sau alearga. Sau eu una acum stau in casa si invat un dans de pe Youtube din cate am auzit slabesti mult mai repede daca dansezi big grin si cam asa este. Am slabit 1 kg sau 2 intr-o saptamana.
Bafta! happy