| Florin_Mihai_1996_nqE9 a întrebat:

Am 14 ani și am problema cu unghia de la degetul mare pentru că îmi intră coltul in carne. Problema e că am inceput sa am o durere super mare dar nu în colț, ci undeva in "fruntea" unghiei. Ce as putea face? Exista vreun tratament natural pentru asta? E durere mare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bruno92 a răspuns:

Mergi la un dermatolog

| GeorgianRaGe a răspuns:

Sunt sanse sa fi facut puroi sub unghe, mai bine du-te la un medic specializat in aceasta problema pentru a te pute consulta, un prieten a avut la fel probleme cu unghia si nu a bagat in seama si a trebuit sa faca 2operati la picior.