| scx a întrebat:

Am 15 ani, aproape 1, 70, 62 kg. Sunt destul de slab si vreau sa pun masa musculara. Am inceput de ceva timp sa merg la sala. Stiu ca tine mult de alimentatie. Eu incerc sa mananc cat mai des la intervale de timp scurte. Ce credeti ca ar trebui sa mananc + Mi-ar trebui proteine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Buutu a răspuns:

Proteine și carbohidrați, trebuie să tragi serios nu doar superficial!
Unii spun ca exercițiile cu anumite repetiții și pauze sunt cele mai bune însă eu sunt de părere că exercițiile până la extenuare sunt cele mai bune.

| scx explică (pentru Buutu):

Mersi mult, Apreciez happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Buutu):

Pai n-ai inteles, ideea cu "anumite repetitii" e sa alegi o greutate a.i. sa ajungi la extenuare in numarul ala de repetitii.

Deci tot pana la extenuare e happy

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro