| Ropidox a întrebat:

Am 15 ani jumatate si acum o luna m-am apucat de sala(fac si forta(cu greutati mici sau chiar bara goala in unele cazuri, si nu fac deasupra capului) si cardio) si am zis ca daca ma apuc o sa scad in kilograme si in luna aceasta am mai pus 3 kg, si tot am burta(nu s-a schimbat nimic tinand cont ca fac si abdomene in jur de 200.Am renuntat la sucuri apa minerala si fast food. Ce sa fac vreau si sa slabesc si sa cresc masa musculara. AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vlladd a răspuns:

Ca specialist cu o vasta experienta in domeniu, nu as vrea sa intru prea mult in asa-zisa pasareasca medicala, dar in cazul adolescentilor este vorba de adipozitatea cu celule grase, de aceea ei slabesc extrem de greu, si in foarte putine din cazuri reusesc. Ar fi foarte multe de spus. Daca doresti sa te ajut sa pierzi in greutate, ma poti contacta la id de Yahoo vlladd_ovidiu.

2 răspunsuri:
| Ghost_8628 a răspuns:

Continua sa faci asta

| NuMaCheamaToni a răspuns:

Salut! In primul rand as vrea sa stiu cati ani ai, ce inaltime ai si cate kg ai, pentru ca eu m-am apucat cam acum 1 luna jumate sa fac exercitii acasa.nu le fac zilnic, le fac doar cand am chef.eu cand m-am apucat aveam asa : 16 ani, 1, 71m si 65 kg,, in 2 saptamani am dat 10 kg jos. aveam 55-56 kg,,, eu fac doar exercitii cu gantere, flotari si abdomene (am si alergat cam vreo 10 zile seara) acum am 53-54 kg si un pic de burta tot am.dar de vreo 10-11 zile m-am cam lasat de exercitii si cam incep sa pun iar kg pe mine.deci rezultatele apar mai greu.
Sper ca te-am ajuta. Bafta mai departe.