| Masinescu a întrebat:

Salut TPU! Am 15 ani si nu cred ca am prostiile alea Toc sau etc, cred ca doar fierea mea este putin mai speriecioasa si la fiecare gand, ma sperii si fac compulsii.
Ei bine, eu am un ritual de seara, in care imi aprind laptopul, il sting, etc.
Iar deja m-am saturat, asa ca am pus piciorul in prag.
Dupa multe cercetari, cea mai buna alegere este aceea de a rezista compulsiilor, doar asa scapi de prostia asta.
Asa ca, de azi o sa rezist compulsiilor si ritualurilor prostesti pe care eu le-am creat.
Ce ziceti, e bine sau nu?
Eu zic ca da si ca nu am Toc sau prostii de astea, ca stiu cum Tocul. Sunt o fire mai fricoasa si de asta. STIU SIGUR.
Bafta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci ai fierea speriecioasă? laughing interesant cred ca esti un caz special in care fierea numită popular bilă este speriecioasă, fierea se mai numeste colecist in termeni medicali si daca ai probleme cu fierea se poate opera, dar daca e speriecioasa va sării pe doctor, iar ce prostii ai cu toc, ce toc? porti pantofi cu toc? esti fată? Daca esti fata este super ok sa porti tocuri este chiar indicat. Tocurile fac piciorul unei fete/femei sa arate minunat, si referitor la compulsii ce sunt acelea? Sau ai convulsii? Habar nu avem ce ai scris tu in intrebare ai faultat grav gramatica limbii române, pentru traducerea intrebarii tale apasă unulaughing

| Iamforfun a răspuns:

Cel mai bine este să îți schimbi mereu obiceiurile. Este plictisitor să faci mereu același lucruri. Fă un lucru nou în fiecare zi.

| Masinescu explică (pentru Iamforfun):

Adica? happy

| Iamforfun a răspuns (pentru Masinescu):

Adică în locul "ritualului" cu aprinsul și stinsul laptopului, ai putea să citești, să te uiți la TV, să joci un joc pe telefon, să faci altceva decât ai făcut până acum.