| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani inaltime 1.75-1.76 si greutate 70 kg.
As vrea sa slabesc cam 4-5-6 kg.
Imi puteti da o dieta o cura un regim ceva?
Care trebuie sa o tin 1 saptamana poate 2.
Dar sa aiba si rezultate. (bineinteles daca este respectata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.eva.ro/......-3054.html
Dar mie nu mi se pare ca ar trebui sa slabesti ..Esti baiat?, cu atat mai mult, mai bine incearca sa iti fortifici masa musculara.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt baiat... intra-devar nu am mare nevoie de slabit dar am putina grasime pe ici pe colo
si cu masa musculara stau destul de bine.
mersi mult pentru raspuns.

5 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Regimul se numeste sport, tot ce trebuie sa faci este sa transpiri si sa bei apa multa, pana in ora 12 ai voie sa mananci orice dar dupa o ti si tu cu fructe un ceai etc.slabesti sigur asa

| Lollipop023 a răspuns:

Buna! Pai sfatul meu este sa faci mult spor, in ce sa contina? Pai in 30 de genoflesiuni, abdomene, vreo 3 km de alergat...Nu cred ca vei slabi daca vei tine anumite cure si apropo sa nu mananci mancari grase doar salate si bea multa apahappy

| heise a răspuns (pentru Lollipop023):

Slabesti daca tii cure. Si iti zice o persoana lenesa care a putut sa slabeasca. Dar daca ti si o cura, dar faci si miscare poti da mult jos. Eu intr-o luna am dat 12 kilograme jos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru heise):

12 kg intr-o luna e exagerat de mult si deja nu mai e sanatos. slabit sanatos = 2 kg / luna. Nu mai fa faze de-astea ca risti sa faci gastrita sau ulcer, mai multe foste colege de-ale mele din facultate au facut asa.