| Bufnitaa a întrebat:

am 16 ani si cam de o luna am simtit ca imi iese maseaua de minte, adica se vede foarte putin din ea...si zilele astea am avut gingiile umflate si ma "mancau" insa azi am simtit ca imi atarna ceva langa acea masea de minte, si este o bugata de gingie care zic eu ca a fost aruncata in sus si a iesit o mai mare parte a maselei, nu o simt, nu ma incurca, doar daca duc limba acolo, e ceva normal, voi ce ziceti sa o rup singur? Ca nu simt durere, sau o las sa cada singura? Pentru ca cred ca va cadea. Mersi mult, si ma scuzati de greselile de scriere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu rupe nimic, ca-i posibil sa snagereze mult, da-i pace, isi face singura loc si se va retrage, asa cum este normal (nu cade, nu se rupe).
Evita sa dai cu limba acolo si spala-ti dantura dupa fiecare masa.