| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma apuc de sala. Mi-am luat steroizii (danabol) pe care am vrut sa ii iau timp de 2 saptamani. dar am citit ca are multe efecte negative. cum ar fi cresterea saniilor si Acnee severa. totusi as incerca sa iau o zii sau doua sa vad cum e. Daca iau o zii ma poafte afecta cu ceva? am probleme cu acneeea dar nu foarte grave. si nu vreau sa mi se accentueze. Va rog, raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Steroizi iei cand :

- ai cel putin 10 ANI de sala
- ai cel putin 6-7 mese pe zi ( la 16 ani mananci ce face mama prin casa )
- ai 1 medic specialist si 1 nutritionist, care iti fac un ciclu de steroizi + un ciclu de recuperare si altele

Daca iei steroizi FARA una din alea 3 conditii atunci esti REDUS MINTAL

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca iei o singura zi, nu ti se va agrava nimic. Insa pe o perioada indelungata, mai ales de la varsta asta, este foarte posibil sa te afecteze.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu vei simti nimic, steroizii facandu-si efectul in timp.La varsta ta, nu-ti recomand, desi stiu ca anturajul sau reclamele au o influenta mai puternica decat a cuiva care cunoaste efectul acestor stimulente. Daca vrei sa ai un regim adaptat varstei si fara efecte secundare, revin-o.Dar nu-i incerca din curiozitate.Ai la dispozitie multe,, stimulente,, sanatoase, chiar benefice organismului.

| piticelm a răspuns:

Ai probleme cu capul, clar 100%, crezi ca daca iei o zi se vor vedea efectele negative? Nu lua asa ceva! nu face prostia asta! Mai bine proteine, decat steroizi, te distrug aia! Nu fi nebun, ai un creier foloseste-l!

| EllaMazerschi a răspuns:

NU lua steroizi! va fi cea mai mare greseala a ta... apuca-te serios de sport si lasa prostiile

| IoNuTzZz1997 explică:

Stiu ca am fost prost ca le'am cumparat. Dar vreau doar o singura zii sa iau o pastial sa vad cum e. ATAT! ma va afecta cu ceva?

| IoNuTzZz1997 explică:

Repet: O singura zii vreau sa iau. ATAT!

| cosmin0101010 a răspuns:

Pentru EllaMazerschi si restul' care vorbesc despre steroizi si nici macar nu stiu ce sunt. va rog eu taceti dracului din gura. Danabolul a fost si este unul dintre cele mai miraculoase medicamente da medicamente a fost creat pentru cei foarte slabi care nu puteau nicicum sa puna niste kile pe iei asa ca voila a luat nastere danabol. vazand ca poti creste in greautate bodybuiderii au luat ca sa creasca mai repede in masa musculara. De ce unii ca voi vorbesc de rau despre steroizi? Pentru ca unii ca sa creasca mai repede au luat cantitati foarte mari de danabol si bine inteles au aparut efectele negative. de atunci din vorba in vorba sa ajuns la concluzia ca danabolul iti distruge viata! Nu este adevarat ascultama ionutzz esti constient ca nu vei creste cine stie ce pe curat asa ca daca chiar vrei sa cresti poti lua ce vrei tu dar cu limita si inca ceva multa multa munca!;-)