| LuxBro a întrebat:

Am 17 ani si am de ceva vreme niste coșuri si puncte negre chiar pe pometul obrazului.As dorii sa stiu cum sa scap de ele mai ales de punctele negre. Apropo, în trecut am încercat sa sparg niste cosuri si am apasat putin mai tare si mi-au ramas vreo 2-3 pete micute. As dorii sa stiu cum sa scap si de acestea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lara1223 a răspuns:

De punctele negre scapi greu
Nu incerca să iti faci masti acasa pentru că pot irita sau infecta.
Pentru punctele negre poti sa iti da.i o comanda de pe net de Black Mask sau du.te la farmacie si cumpara alta masca recomandata de ei
Pentru cosuri foloseste ceai de galbenele pentru ca dezingecteaza, castravete ras, spirt (acesta usuca), cartof ras... iti faci un fel de masca cu cartof sau castravete...
Mie asa mi.au trecut.
De acele.pente nu pre ai cum sa scapi asa usor deoarece acelea sunt semne deja de la spartul cosurilor ..incearca sa folosesti creme de la farmacie

1 răspuns:
| saftaiiustin a răspuns:

Pai cand spargi un cos trebuie sa il dezinfectezi cu spirt (sau altceva).
Si punctele negre ies la salon sau acasa cu o masca pentru puncte negre.
Petele alea 2-3 banuiesc ca vor trece in timp...

Mult noroc!