| Mmaannuu111 a întrebat:

am 20 de ani si fumez de 2 ani. nu sunt răcit nu tușesc, nimic doar că câteodată sa zicem o zi la 1 sapt - 2 scuip cu sange adică prima flegma seara e cu sange și după dacă mă forțez să o scot din gât este roz. nu știu dacă e de la țigări sau așa nu am nici o durere in piept, niciun simptom că ar fi ceva de la plămâni dar întâmpin această problemă. menționez ca am gastrită o am de vreo 2-3 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Gastrită,clar.
Cel mai indicat este să consulți un medic happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gastrită.

| Bogdan7492 a răspuns:

Eu zic ca e de la gastrita, daca ai avea ceva la plamani ar trebui sa scoti sange doar cand tusesti. Plus ca sa fie ceva grav la plamani trebuia sa ai si alte simptome pe langa ca: ameteli, lesin, scadere in greutate, dificultati de respiratie si cel mai important simptom, lipsa de energie.