| cl4uD1u a întrebat:

Salut TPU

Am aproape 14 ani, 1, 74 si 56 kg.
Am de ceva timp dureri de la genunchi in jos cand merg sau cand alerg.
Stie cineva ce ar trebuii sa fac ca sa nu ma mai doara?

P.S.: Practic baschet de performanta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă faci sport de performanță, trebuie să ai și medic sportiv, mergi la el sau la cel de familie.
Sănătate!
Pa, pa.

| awspam a răspuns:

Poate ai facut intindere la un antrenament, sau te ai lovit, mergi pana la medicul de familie ca nu e mare lucru sa se uite, ca sa nu ai alte surprize

| cl4uD1u explică (pentru awspam):

Nu am intindere, am fost accidentat la glezna timp de o luna si de abia acum 2 sau 3 saptamani am revenit la antrenamente.

| awspam a răspuns (pentru cl4uD1u):

Spune asa, ca atunci numai e o durere care apare din senin, e una facuta voluntar, daca poti sa misti piciorul si sa mergi e ok, o sa treaca